Sitenizi Google’da Zirveye Taşımak

Web sayfası sahiplerinin en büyük ideali Google ve diğer arama motorlarında listenin başında olmaktır. Bu ideal için SEO çalışmaları şu şekilde olmalıdır;

Sosyal medya SEO için önemli bir noktadır. Sitenizin türü veya içerik sayısı ne olursa olsun , sitenize ait sosyal medya hesaplarının bulunması etkileşim oranını arttırmak için önceliği olan bir husustur. Facebook, Twitter ve son zamanlarda özellikle Google Plus her site yetkilisinin kullanması gereken sosyal medya adresleridir.

Bayanların daha fazla ziyaret ettiği bir siteye sahipseniz Pinterest gibi sosyal medya adresleri kullanmak sizin için çok önemli olacaktır. Pinterest SEO içim önem teşkil etmektedir. Nedeni ise Pinterest’te paylaştttığınız sayfalarınız size backlink olarak geri dönüşümü olacaktır. Bu da sitenizde gezinme sayısı ve süreçinde artış göstereceğinden SEO için olumlu etkisi olcaktır.

google-zirve-tasima

Site İçi SEO ise seo için temel konum teşkil eder. Uygun başlık seçimlerinden özgün metinlere, görsel kullanımdan temanın özelliklerine kadar site içi SEO düzenlemeleri Google aramlarında üst sıralara çıkmanızda olumlu etkisi olacaktır. Linklerinizin özellikleri ise en önemli konu durumunda olacaktır. URL yapınız karmaşık düzeyde olmamalı ve anlaşılması kolay olmalıdır.

Sitenizi tanıtan  metinlere yer vermek ziyaretçi sayısınızı çoğaltmak için önemli bir etmendir. Mesela farklı sitelere yorum yaparak o sitedeki ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve bazı bloglarda misafir yazar olarak içeriğinizde kendi sitenize ait bilgiler vermek ziyaretçi sayınızı artıracaktır. Ziyaretçilerinizin sayısını arttırmak SEO için size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Hedef kitlenize uyumlu olan sitelerden üç veya altı ay gibi sürelerde link alma ve tanıtım yazısı yayınlamak Google için önem teşkil eder. Bu durumları çoğu kez tekrarlanırsa Google bu durumu anlayarak tepkisini olumsuz şekilde gösterecektir. Daha az sıklıkla da tekrarlamak aniden yükselmeye ulaştırmaz ama rakiplerinizden önde olmayı sağlayabilir.

Sosyal medya ve tanıtım yazıları sitenize sağlayabilecek en önemli etkenlerdir diyebiliriz.

Posted in: