Web Yazılım

Web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan addır. Lakin bizim bahsettiğimiz yazılım web sitenizde bulunmasını istediğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşımaktadır.

  • İnternet’ten Para Kazanın! Nasıl mı?

    E-ticaret devamlı üzerinde durduğumuz bir konu. Türkiye’de bu pazarın büyüklüğü 10 milyar dolara ulaştı. Yılın büyüme oranında son derece hızlı özel alışveriş sitelerinin ardından pazara hızlı giriş yapan fırsat siteleri çığ gibi büyüyor. Hatta bu alanda bu yıl önemli önemli konsolidasyonlar bekleniyor. İnternet üzerinden satışın, girişimciler için önemli potansiyel alanları da var. Örneğin; bazı ürünler konusunda ihtisaslaşmak gerekiyor. Sadece kemer tokası, sadece balık oltası satan bir site kurabilirsiniz. Bir örnek verelim. ABD’de sadece kedi baskılı t-shirt satan bir web sitesi var. Yıllık cirosu ise ne kadar biliyor musunuz? Tam 30 milyon dolar.

    Türkiye’de biz bu rakamlara ulaşamayacağımızı düşündüğümüz için her şeyi bir arada satan siteler kuruyoruz. Etid (Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği) Başkanı Hakan Orhun, “İnternet satışlarında artık her ürünü satan değil de ihtisaslaşan siteler olacak. KOBİ’ lerin bu işe girmesi gerekiyor. KOBİ’ ler girerken biraz ürkek bakıyorlar sektöre. Ancak bu alanda önemli bir potansiyel var.” diyor. Yapılması gereken şu: KOBİ’ lerin dünyadaki konferansları iyi takip etmesi gerekiyor. Google trafiğinde gelişmeleri daha yakın takip ederek son trendleri keşfetmek çok kolay.