Web Sitem Neden Görüntülenmiyor?

Web Siteniz Hiç Görüntülenmiyorsa:

Web siteleri birçok farklı nedenden dolayı görüntülenemiyor olabilir. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

● İnternet Bağlantınızı Kontrol Ediniz:

Siz farkında olmadan internet bağlantınız kesilmiş olabilir. Farklı web sayfalarına bağlanmayı deneyerek bağlantınızı kontrol ediniz.

● Alan Adınızı Doğru Şekilde Yazdığınızdan Emin Olunuz:

Web sitenizin alan adını tarayıcınızın adres çubuğuna hatalı şekilde yazmış olabilirsiniz. Lütfen kontrol ederek tekrar bağlanmayı deneyiniz.

● Kısa Bir Süre Önce DNS Değişikliği Gerçekleştirmiş veya Alan Adınızı Yeni Kaydetmiş Olabilirsiniz:

Herhangi bir DNS değişikliğinin etkin olabilmesi 24 saate kadar sürebilmektedir. Bu süre zarfında web siteniz kapalı (offline) olarak görünür. Bu süre yeni kaydedilen alan adları için de geçerlidir.

● Sunucularımızda bakım çalışması olabilir:

Bazı zorunlu güncelleştirmeler veya bakım çalışmaları nedeniyle sunucularımıza kısa bir süre için erişim sağlanamıyor olabilir. Bakım çalışmaları genel olarak Facebook ve Twitter sayfalarımızdan duyurulmaktadır. Diğer durumlarda destek taleplerinizi ileterek veya 0342 325 22 53 no’lu telefon aracılıığı ile bize ulaşabilir, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

● Dosyalarınız Taşınmış Olabilir:

Spam, sahtekarlık (phishing) veya kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle site dosyalarınızın tümü veya bir kısmı farklı klasörlere taşınmış olabilir. Bu durumda web sayfanız hiç görüntülenemeyebilir veya hata uyarıları görüntüleyebilir.

● Sunucunuz Değiştirilmiş Olabilir:

Bazı durumlarda web siteniz farklı IP adresine sahip bir sunucuya taşınmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için destek taleplerinizi iletebilirsiniz.

IP Adresiniz Engellenmiş olabilir:

Web sitenizi görüntüleyemiyorsanız ancak farklı konumlardan ve cihazlardan erişim sağlayabiliyorsanız IP adresiniz uygulamanız veya sunucu tarafından engellenmiş olabilir. IP adresleri birçok farklı nedenden dolayı engellenebilir (örneğin fazla sayıda hatalı kullanıcı adı ve şifre girmeniz durumunda).

 Web Sitenizde Hata Kodu Görüntüleniyor İse:

Hata mesajları farklı hata kodları ile birlikte görüntülenebilir:

● “403 Forbidden” hatası:

Standart dosya ve klasör izni hatasıdır. İzinleri “777” olarak düzenlenmiş dosya ve klasörlere erişim engellenerek “403 Forbidden (Yasak)” hatası görüntülenmektedir. Genel olarak izinler, dosyalar için “644” ve klasörler için ise “755” veya “750” olmalıdır.

● “406 Not Acceptable” hatası:

Bu hata hosting hesabınızda bulunan mod_security ayarından kaynaklanmaktadır. mod_security seçeneği varsayılan olarak etkin durumdadır. Bazı uygulamaların çalışabilmesi için bu özelliğin kapatılması gerekebilmektedir. Destek talebinizi ileterek bu özelliğin kapatılmasını talep edebilirsiniz.

● “500 Internal Server Error” hatası:

Bu hata dosya izinleri,  .htaccess dosyasının yanlış şekilde kodlanması vb. birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu konuda yardım için destek taleplerinizi iletebilirsiniz.

● “This Account Has Been Suspended” hatası:

“This Account Has Been Suspended” hatası ödeme veya diğer nedenlerden dolayı askıya alınan hesaplar için görüntülenmektedir. Bu durumda destek taleplerinizi iletebilir, 0342 323 22 53 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Posted in: